Chumba Lama – archiwum warsztatu 2019

W tej sekcji znajdziecie archiwalne teksty wprowadzające warsztat oddechowy Chumby Lamy w Polsce (2019 r.). Pozostawiamy je w niezmienionej postaci, daty oczywiście są już nieaktualne, jednak w przypadku dużego zainteresowania warsztat możemy w Polsce ponownie współ- lub organizować.

Zapraszamy na spotkania z Chumba Lamą i jego tybetańską jogą oddechu. Wykład, warsztat i konsultacje odbędą się w Warszawie. Wykład z warsztatem składają się na Kurs Wprowadzający. Staramy się, aby w przyszłym roku Chumba przyjechał do Polski ponownie i poprowadził pięciodniowy Kurs Zaawansowany.

Kurs Wprowadzający jest tak skonstruowany, żeby nauczyć się podstaw dobrego oddychania. Wiedzę tę można następnie wprowadzać w swoje własne, codzienne życie.

W wykładzie lub warsztacie można także wziąć udział niezależnie.

A oto szczegóły:

8 listopada 2019 odbędzie się wykład o oddychaniu z perspektywy jogi pt. „Potęga oddechu. Czy oddech może leczyć?
Jak, według tradycji indyjskiej i tybetańskiej tempo i głębokość oddechu wpływają na ciało i psychikę? Czy można regulować własny oddech? Czy jest on w ogóle zależny od woli? Jak daleko można tą drogą zajść? Co by to znaczyło, że oddech jest lekiem? Co można regulować oddychaniem? Czy wydech ma być dłuższy od wdechu, czy tu istnieją jakieś normy? Czy znane są jakieś inne proporcje niż znane nam, dorosłe 1:2 i dziecięce 1:1? W jaki sposób spotkać zachodni język anatomii i fizjologii oddychania ze wschodnią wiedzą o oddechu? Zapraszamy.

9 i 10 listopada 2019 odbędzie się warsztat „Tybetańska Joga Oddechu”,
czyli dwudniowe nauczanie i praktyczne ćwiczenia oddechowe o dużej intensywności dla Uczestników na wszystkich poziomach: początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Program skonstruowany jest jak na warsztaty nietypowo, bo zaczynamy po południu i kontynuujemy następnego dnia rano, ale jest w tym metoda. Jaka – piszemy dalej.

8, 9, 10 listopada 2019 mamy czas na konsultacje indywidualne. Są one dobrą okazją, by zadać Chumbie istotne pytania, otrzymać indywidualne wskazówki albo buddyjskie błogosławieństwo. Tych miejsc jest dosłownie kilka.

Ważna informacja – jeszcze raz: kiedy to jest warsztat, kiedy to jest wykład, kiedy to jest Kurs. Na wykład i warsztat można przyjść niezależnie. Tych, którzy myślą o kontynuacji szkolenia u Chumby lub potrzebują dla swojej pracy lub praktyki zaświadczenia, zapraszamy na oba wydarzenia. Do 15 października 2019 obowiązuje lepsza cena, czyli pakiet „Wykład + warsztat”. Na życzenie wydamy certyfikat udziału w Kursie Wstępnym Tybetańskiej Jogi Oddechu u Chumby Lamy.

Chumba Lama jest nauczycielem wyjątkowym. Ponad 30 lat spędził w klasztorach buddyjskich ucząc się różnych technik oddechowych, jogi, medycyny tybetańskiej i duchowości. Jego głównym nauczycielem był Szamar Rinpocze, kontunuator szkoły Karma Kagyu.

Strona Jogi Integralnej jest Partnerem Kursów Chumby Lamy w Polsce. Organizatorką jest Agnieszka Becler, współorganizuje Tadeusz Ławiński. Na stronie przeczytacie krótką notkę biograficzną o Chumbie, jego metodzie i obejrzycie nagrania video dokumentujące jego pracę i warsztaty.

Jeśli Waszą potrzebą w tych dniach jest więcej ćwiczeń, warsztatów, dłuższa medytacja, zorganizowanie koncertu mis, gongów i instrumentów tybetańskich – to wszystko jest jeszcze do zorganizowania. Jeśli jesteście tym zainteresowani, zapraszam do współpracy.