Książka

Czy brakuje ci czasem tchu? Czy w Twoim życiu przydałoby się więcej przestrzeni? A może twoja praca lub codzienność zbytnio cię ograniczają?

„Sięgająca stuleci tradycja tybetańskich joginów może ci znów zapewnić powietrze niezbędne do oddychania – ponieważ czasem wystarczy zatrzymać się na moment i głęboko odetchnąć.

Sztuka oddychania przekazana została doświadczonemu nauczycielowi jogi oddechu, Chumba Lamie, gdy był jeszcze młodym mnichem. Wspólnie ze swoją żoną, Ute Lamą, zaprowadzi cię do fascynującego świata oddechu. Z pomocą przystępnych ćwiczeń i życiowych historii odkryjesz jego moc. Nie wymaga to żadnej uprzedniej wiedzy. W domu, bądź gdziekolwiek indziej – spraw, aby twój oddech popłynął na nowo.”

Tak o książce pisze polski wydawca, Wydawnictwo KOS.

Książka napisana jest przyjaznym, bezpośrednim językiem. Zawiera inspiracje do tematu oddychania, wstęp do powiązań pomiędzy oddechem a kondycją ciała i psychiki, historię jogi oddechu Tsa Lung w Tybecie oraz międzykulturowe perspektywy związane z oddychaniem.

Wśród ćwiczeń między innymi:
– Jak długo czujesz się dobrze bez oddychania?
– Wolniejszy oddech i miejsce na namysł.
– Jak oddycham w stresie?
– Czy jest coś, czego się boję?
– Oddychanie wyciszające nadmiar myśli.
– Masaż oddechem organów trawienia.
– Trening pozytywnego umysłu (dla zaawansowanych).

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w polskie wydanie książki Chumby i Ute za ich pracę. To dzięki niej sami dowiedzieliśmy się o tych Nauczycielach!

Dzięki miłej współpracy z Wydawnictwem KOS podczas spotkań z Chumbą w Warszawie do nabycia będzie książka Chumby i Ute Lamów „Tybetańska joga oddechu”. Postaramy się dla niej o dobrą cenę, żeby Ci, którzy chcą dalej ćwiczyć w domu, mieli dodatkową pomoc.