Warsztat

Tybetańska joga oddechu

Celem warsztatu jest zapoznanie Uczestników z ćwiczeniami oddechowymi i prozdrowotnymi oraz przekaz wiedzy związanej z oddechem i oddychaniem tak, jak znają ją lekarze medycyny tybetańskiej i praktycy jogi.

Program warsztatu jest autorski i oparty na blisko 40-letniej praktyce prowadzącego. Doświadczenie Chumby Lamy kształtowało się wśród buddyjskich mnichów tradycji Karma Kagyu, joginów tradycji indyjskich, tybetańskich i himalajskich. Warsztat jest odpowiedni dla Uczestników na wszystkich poziomach: początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Jak to wygląda? Zobacz na zdjęciach, w książce oraz na materiałach video.

Program:
Zaczynamy w sobotę po południu, kończymy w niedzielę w porze obiadowej. Jest tak z powodu ćwiczeń, które będziemy wykonywać. Ćwiczenia są proste, ale bardzo intensywne. Pozbywamy się z ciała wielu napięć, wprowadzamy bardzo dużo tlenu/ energii/ prany. Rozpoczęcie na czczo jest konieczne, dostępność posiłku w trakcie również. Program jest oczywiście orientacyjny, może się zdarzyć, ze ze względu na specyfikę grupy coś odrobinę przesuniemy już w trakcie spotkania.

9 listopada, sobota
13:30 – 14:00 — drzwi otwarte. Uwaga! Zaczynamy na czczo.
14:00 – 16:00 — wprowadzenie, zajęcia praktyczne.
16:00 – 17:00 — przerwa, lekki posiłek.
17:00 – 19:00 — zajęcia praktyczne, pytania do zajęć.
19:00 – 20:00 — medytacja.

10 listopada, niedziela
8:30 – 9:00 — drzwi otwarte. Uwaga! Zaczynamy na czczo.
9:00 – 11:00 — zajęcia praktyczne.
11:00 – 12:00 — przerwa, lekki posiłek.
12:00 – 14:00 — zajęcia praktyczne.
14:00 – 15:00 — pytania do zajęć i zakończenie.

Kiedy:
9 listopada 2019, sobota, g. 14:00 – 20:00
10 listopada, niedziela, g. 9:00 – 15:00

Cena biletu:
Biorąc pod uwagę korzyści z warsztatu oraz możliwości polskich Uczestników, ustaliliśmy cenę na 590 zł za całość dla osoby dorosłej. Cena młodzieżowa (12 – 18 lat): 450 zł. Młodzież zapraszamy w towarzystwie rodziców lub opiekunów prawnych.

Cena obejmuje:
– uczestnictwo w warsztatach
– lekki posiłek w przerwie w sobotę i niedzielę
– wodę na miejscu.

Pakiet wykład + warsztat:
Przy wpłatach do 15.10.2019, bilet na warsztat upoważnia także do wejścia na wykład wprowadzający Chumby „Potęga oddychania” w piątek, 8.11.2019 r.

Obecność na wykładzie i warsztacie będzie podstawą do wystawienia certyfikatu uczestnictwa w Kursie Wprowadzającym Tybetańskiej Jogi Oddechu.

W tym roku będziemy mogli przyjąć na warsztaty i konsultacje tylko tych, którzy z góry potwierdzą swój udział, dlatego miejsce na warsztacie rezerwuje bezzwrotna zaliczka w wysokości 350 zł, która posłuży nam na pokrycie kosztów organizacyjnych.

Zapisy: przyślij maila na joga.integralna@gmail.com, w odpowiedzi otrzymasz dalsze informacje oraz numer konta do wpłaty.

Dla kogo są warsztaty jogi z tybetańskiej jogi oddechu?
Dla każdego, kto jest zainteresowany swoim zdrowiem i zdrowiem swoich bliskich, bo oddech wg Chumby jest potężnym lekiem dla ciała i umysłu. Także dla mężczyzn i kobiet, którzy chcą pozostać witalni i atrakcyjni. Dla nauczycieli jogi. Dla lekarzy, terapeutów i coachów, którzy poszukują rzetelnej wiedzy o wschodnich technikach oddechowych. Dla sportowców i tych, którzy nurkują (opanowanie ćwiczeń oddechowych zwiększa wytrzymałość fizyczną. Dla wokalistów, mówców, nauczycieli i osób pracujących głosem, bo zdolność właściwego oddychania pozwala zachować i rozwinąć głos. Dla tych, którzy chcieliby uczyć i propagować właściwe oddychanie w swoich kręgach.

Shey Tsum Yoga – co to za joga?
Praktyki Chumba Lamy są zgodne z każdą odmianą jogi. Można w ten sposób zainicjować lub pogłębić doświadczenie ćwiczeń oddechowych, pranajamy albo głębszych aspektów regulacji oddechu.

Program ćwiczeń jest autorski, oparty na blisko 40 latach praktyki. Shey Tsum Yoga jest nazwą prawie żartobliwą, bo Chumba urodził się w dolinie Tsum w Himalajach. Nieco więcej znajdziecie tu oraz na video z Mołdawii, od 14 minuty.

Przeciwwskazania
Kobietom w ciąży, tym którzy niedawno przeszli operację, a także osobom z rozrusznikami serca i implantami w ciele (z wyjątkiem stomatologicznych) proponujemy powstrzymanie się od udziału w warsztacie. Zapraszamy Was serdecznie na wykład lub konsultacje indywidualne.

Miejsce: dogodne dojazdowo miejsce w Warszawie. Miejsce warsztatu podamy wkrótce.

Pytania: mail jak wyżej oraz 695 100 266.

Ważne informacje dla Uczestników
Na warsztat przyjdź na czczo, to znaczy lekki posiłek spożyj maksymalnie 4 godziny przed warsztatem, a najlepiej po prostu zjedz kolację poprzedniego wieczora. Dlaczego? Bo ćwiczenia, z którymi zetkniemy się podczas warsztatu są momentami intensywne, zwiększają wydajność płuc, w organizmie nagle pojawi się dużo więcej powietrza (a wiec i tlenu) niż w „normalnych” życiowych okolicznościach, i chcemy móc to poczuć. Chwilami pracujemy też intensywnie przeponą i uruchamiamy mięśnie brzucha. Pusty żołądek pozwoli Ci w pełni skorzystać z tych ćwiczeń. Spożycie posiłku zbyt późno może skończyć się utratą treści żołądka, zadbaj więc o swój i nasz komfort przychodząc na czczo!

Przyjdź w wygodnym ubraniu.

Zabierz swoją matę do jogi lub koc, jeśli wolisz położyć się na macie zamiast na podłodze.

Lekki wegetariański posiłek, który wliczony jest w cenę warsztatu, oraz moment jego podania ma swoje znaczenie dla Twojego samopoczucia po intensywnych ćwiczeniach. Jeśli masz specjalne wymagania dietetyczne, daj nam znać lub przynieś swoją lekką przekąskę.

Chumba mówi prostym, zrozumiałym angielskim. Jeśli będzie taka potrzeba, warsztat lub jego fragmenty będziemy tłumaczyć na język polski.

Zapraszamy!

Znajdź swoją prawdę i oddychaj nią w każdej chwili swojego życia!”

Przed zapisem prosimy, zapoznaj się z Regulaminem. Dzięki niemu wszyscy mamy szansę być na tych samych warsztatach :).