Informacje organizacyjne

Zajęcia Szkoły pomyślane są jako praktyka regularna. Będą odbywać się co dwa tygodnie z wyłączeniem ferii, wakacji oraz świąt. Jedno spotkanie potrwa około 3 godzin, z czego 120 minut przeznaczamy na sam wykład, a na rozpoczęcie, przerwę, pytania i zakończenie kolejne 60 minut. Praca w podstawowym wymiarze samoobserwacji winna potrwać 3 lata. Zajęcia prowadzi Jacek Leśniewski.

Podstawą programu SzkołyJogasutry i komentarze do nich, jak również praktyka własna prowadzącego. Kurs stanowi usystematyzowaną całość, a każdy wykład jest odrębną całością w ramach szerszego systemu.

Zajęcia będą miały postać wykładów oraz ćwiczeń. Wykłady będą prowadzone w ścisłym powiązaniu z ludzkim doświadczeniem słuchających. Dzięki temu będą oni mogli nieustannie i na bieżąco śledzić pracę własnego umysłu.

Ćwiczenia będą wykonywane przede wszystkim w umyśle, a ich fizyczne przedstawienia w zasadzie nie wymagają specjalnych warunków ani akcesoriów. Nie oznacza to jednak, że fizyczność ciała jest nieważna. Praca z ciałem jest ważna, a nawet zalecana, ale to nie jest kurs Hatha Jogi.

Ćwiczenia z umysłem w tym rozumieniu nie są tożsame ćwiczeniu umysłu i nie służą poprawianiu jego zdolności. Ćwiczenia z umysłem mają pomóc uczestnikowi rozpoznać umysł. Zazwyczaj skutkuje to polepszeniem jego możliwości, jednakowoż w rozumieniu praktyki Jogi owo polepszenie pozostaje mało znaczącym efektem ubocznym.

Osoba podejmująca praktykę winna być pełnoletnia, a jeśli nie jest, wówczas wymagana jest zgoda rodziców.

Zajęcia będą odpłatne. Kwotę i pozostałe informacje organizacyjne podamy w miarę zbierania się zainteresowanych.