Jacek Leśniewski

Humanista, tłumacz, praktyk jogi, praktyk astrologii, ojciec.

Studiował ekonomię w katedrze Organizacji i Zarządzania SGGW-AR w Warszawie, gdzie następnie pracował jako asystent. Zdobyte tradycyjne wykształcenie wyższe uznał za całkowicie niewystarczające, a częściowo ograniczające; dlatego podjął wiele samodzielnych działań poznawczych obejmujących naukę, sztukę, jogę oraz astrologię. Praktyka uważności, dociekliwe pytania i praca z ludźmi pośród zwyczajnej codzienności są podstawą jego doświadczenia.

W 1986 roku spotkał swojego Nauczyciela i aż do jego śmierci, przez 32 lata pozostawał z nim we współpracy i w przyjaźni. Z bezpośredniej inspiracji swojego Nauczyciela prowadził w Warszawie przez 20 lat Szkołę Samopoznania, zajmującą się praktyką i przekazem Klasycznej Jogi Indyjskiej od 1994 do 2014 roku.

W latach 1992 – 1996 współtworzył Akademię Kultury Duchowej w Bielsku-Białej, wykładając Astrologię na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym. W 2010 roku prowadził seminarium z podstaw Astrologii w Wyższej Szkole Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie.

W 1998 roku ukończył tłumaczenie Bhagavadgity, klasycznego tekstu jogi. Tłumaczenie oparte jest na terminologii zaproponowanej przez dr Leona Cyborana w jego tłumaczeniu Jogasutr przypisywanych Patańdżalemu oraz Jogabhaszji przypisywanej Wjasie.

W 2013 roku rozpoczął, trwający do dzisiaj, cykl systematycznych wykładów z ultrazaawansowanej Astrologii.

Od 25 lat indywidualnie doradza ludziom w sprawach życiowych, wychowawczych, związanych z relacjami a także z praktyką jogi klasycznej. Otworzył własny warsztat przekazu Wiedzy o prawach i regułach wysiłku poznawczego.

W roku 2019 rozpoczął pisanie nieformalnych komentarzy do Jogasutr; część z nich publikujemy na naszej stronie. Jest autorem programu Szkoły Jogi Integralnej.